WYGŁADZANIE ZMARSZCZEK


WYGŁADZANIE ZMARSZCZEK

Zmarszczki to nic innego jak efekt upływu czasu połączony z intensywnością naszego stylu życia. Mechanizm powstawania zmarszczek polega na zmianach zachodzących w głębszych warstwach naszej skóry, tworzonych prze włókna elastyny i kolagenu, w związku z czym na powierzchni ciała powstają wgłębienia (mimiczne, senne, posłoneczne).

Tymczasem, bruzdy to pewien kolejny etap degradacji estetycznej twarzy. Powstają one najczęściej w wyniku ogólnego procesu starzenia, wiotczenia mięśni i są co do zasady głębsze.

Na czym polega wypełnianie bruzd i zmarszczek?

Istotą zabiegu jest iniekcja, czyli wstrzyknięcie, specjalnego preparatu w miejsce powstałych zmarszczek i bruzd. Owa substancja powoduje rozluźnienie mięśni, a tym samym "rozprostowanie" poddawanych zabiegowi niedoskonałości.

Dzieje się tak w skutek podania substancji w odpowiedni mięsień, efektem czego dochodzi do blokowania impulsów między nerwami, a mięśniami. W tym miejscu warto wspomnieć, iż opisany mechanizm działania ma charakter czasowy, a nie permanentny. Oznacza to w praktyce tyle, iż zabieg powinien być powtarzany.

Niejednokrotnie podnosi się argument, iż taki zabieg skutkuje powstaniem swoistej "maski", eliminującej z twarzy reakcje emocjonalne i mimikę. Rzeczywiście, w przypadku niedoświadczonych lekarzy tak się zdarza, jednakże kluczem jest dopasowanie odpowiedniej ilości preparatu do pożądanego efektu, a także racjonalne wyznaczenie miejsc wkłuć. W naszej placówce zabieg wykonuje lekarz, a nie kosmetolog - to zapewnia profesjonalizm i bezpieczeństwo!

Czy wstrzykiwana substancja jest bezpieczna?

Owy preparat jest stosowany od ponad 20 lat. Znajdując swoje zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń, jest on uznany za lek bezpieczny i nie wywołujący żadnych skutków ubocznych - poza zaczerwienieniem, siniakiem czy też obrzękiem, powstałym bardzo rzadko, a na dodatek głównie w skutek samego wkłucia.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bardzo prosty i posiada niski poziom inwazyjności. Lekarz wykonujący zabieg wprowadza substancję w odpowiednie punkty, a wszystko odbywa się przy użyciu bardzo cienkiej igły, tak aby maksymalnie zredukować negatywne odczucia Pacjenta.

Iniekcje trwają nie dłużej niż 15 minut - z tego też powodu, zabieg jest często określany mianem wręcz "lunchowego" - czyli takiego, na który można wyskoczyć podczas przerwy w pracy. Tak dosłowne porównanie ukazuje jego niskie ryzyko oraz bezbolesność.

Jakie są efekty zabiegu?

Pierwsze efekty zabiegu można ujrzeć w ciągu 2-4 dni. Oczywiście należy mieć na uwadze, że rezultaty wygładzenia zmarszczek lub bruzd, nie pozostają na zawsze.

Aktywność mięśniowa ostrzykiniętego miejsca, powraca stopniowo w okolicach 6-8 miesięcy.

Dla utrzymania długotrwałego efektu, zaleca się powtórzenie zabiegu po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

*U niektórych Pacjentów (bardzo rzadko) mogą wystąpić drobne obrzęki, zaczerwienienia lub siniaki, które ustępują do 30 minut.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg przeprowadza specjalista neurolog lekarz medycyny estetycznej Agnieszka Nuszel.


WYGŁADZANIE ZMARSZCZEK
CENA ZABIEGU / PLN
OKOLICA ANATOMICZNA:
ZMARSZCZKA PIONOWA CZOŁA
400
ZMARSZCZKI POZIOME CZOŁA
400
KURZE ŁAPKI (OBIE STRONY)
500
ZMARSZCZKI POZIOME CZOŁA + LWIA ZMARSZCZKA
700
LWIA ZMARSZCZKA + KURZE ŁAPKI
800
ZMARSZCZKI POZIOME CZOŁA + KURZE ŁAPKI
400
ZMARSZCZKI NA BRODZIE
400
UNIESIENIE BRWI
500
ZMARSZCZKI POZIOME CZOŁA + PIONOWE CZOŁA + KURZE ŁAPKI
1 100