LECZENIE POTLIWOŚCI


LECZENIE POTLIWOŚCI

Czym jest nadmierna potliwość?

Nadmierna potliwość to problem, który dotyczy coraz większej liczby osób. Bezpośrednią jej przyczyną jest nadaktywność gruczołów potowych, w szczególności w obszarze dłoni, pach czy stóp. Bez wątpienia, taka sytuacja jest bardzo uciążliwa i znacząco wpływa na komfort życia, gdyż pocenie się to nie tylko problem fizyczny, lecz również czynnik poważnego dyskomfortu psychicznego.

Jak wygląda diagnostyka?

1. Pacjent zostaje poddany wywiadowi lekarskiemu, celem wykluczenia ewentualnych przyczyn pocenia się w obszarze gospodarki hormonalnej czy chorób metabolicznych, które można leczyć w inny sposób.

2. Lekarz przeprowadza nieinwazyjny test Minora, aby zlokalizować obszary nadmiernej potliwości. Polega on na wykorzystaniu jodyny oraz skrobi, które po odpowiednim ułożeniu na ciele Pacjenta i zabarwieniu się, ukazują skalę problemu.

Jaki jest sposób leczenia?

Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia jest wstrzyknięcie toksyny botulinowej, która łączy się z zakończeniami nerwowymi gruczołów potowych, blokując tym samym sygnał prowokujący wytwarzanie potu.

Na czym polega zabieg?

1. Skóra zostaje oczyszczona, a następnie poddana znieczuleniu miejscowemu poprzez nałożenie, na poddaną zabiegowi powierzchnię ciała, substancji znieczulającej.

2. Lekarz przy użyciu bardzo cienkiej igły wstrzykuje rozcieńczoną toksynę botulinową w miejsca dotknięte nadmierną potliwością.

*Zabieg trwa zaledwie kilka minut, w zależności od ilości ostrzykiwanych miejsc.

Po zabiegu

Mały stopień ingerencji zabiegu w ciało człowieka, powoduje że bezpośrednio po nim można wrócić do wszystkich czynności życia codziennego.

Skuteczność zabiegu:

Co do zasady, w ciągu 6 - 12 dni od wykonania zabiegu potliwość ustępuję. Owy efekt utrzymuje się od 6 - 12 miesięcy. Doświadczenie oraz liczne badania dowodzą, że 3 - 4 krotne powtórzenie zabiegu pozwala na zniwelowanie problemu pocenia się, wyłącznie do stosowania kosmetyków codziennego użytku.
Rozumiemy czym jest problem nadmiernej potliwość i jak uciążliwy potrafi być dla Pacjenta. Z nami możesz się go pozbyć.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg przeprowadza lek. med. Agnieszka Nuszel.


POTLIWOŚĆ LECZENIE
CENA ZABIEGU / PLN
OKOLICA ANATOMICZNA:
PACHY
1 200
DŁONIE
1 800
PODESZWY
1 800