LIPOLIZA INIEKCYJNA


LIPOLIZA INIEKCYJNA

W dobie dynamicznego życia zawodowego, niepozwalającego na regularne posiłki czy ćwiczenia, coraz więcej osób boryka się z problemami: jak pozbyć się "boczków" czy "oponki" z brzucha. Odchudzanie to nie tylko spory wysiłek i dyscyplina, lecz także wydatek - bez gwarancji pozbycia się tzw. zalegających depozytów tkanki tłuszczowej.

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczny zabieg, polegający na miejscowym usuwaniu nagromadzonego tłuszczu, który pomimo intensywnych ćwiczeń lub rygorystycznej diety, lokalnie jest wręcz nie do usunięcia.
Należy rozróżnić lipolizę i liposukcję. Ten drugi zabieg jest bardzo inwazyjny, wymaga długiej rekonwalescencji oraz może pozostawić liczne zniekształcenia tkanek.
Tymczasem omawiana lipoliza działa wewnątrz organizmu, modeluje sylwetkę, a bezpośrednio bo zabiegu można udać się do domu.

Na czym polega zabieg?

Istotą omawianej metody są bezbolesne wstrzyknięcia (iniekcje), w określonej przez lekarza dawce, substancji rozkładającej tkankę tłuszczową. Mowa tu o roztworze fosfatydylocholiny, która to jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie - a więc absolutnie nieszkodliwą.
Należy również wspomnieć, że igła używana do zabiegu jest bardzo cienka, a sam zabieg jest w pełni bezpieczny i trwa do 30 minut.

W jaki sposób lipoliza iniekcyjna działa?

Wspomniana substancja, wprowadzona bezpośrednio do miejsca gromadzenia się tkanki tłuszczowej, przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, powodując kontrolowany stan zapalny, a tym samym rozpuszczenie ich struktury.

W następnej kolejności, organizm transportuje uwolniony tłuszcz do wątroby, gdzie zostaje on rozłożony, a następnie wydalony.

Co ważne, jako że głównym założeniem zabiegu jest wytworzenie kontrolowanego stanu zapalnego, bezpośrednio po zabiegu często dochodzi do pojawiania się: zaczerwienienia, obrzęku czy zwiększonej wrażliwości skóry. Efekt taki jest całkowicie normalny i utrzymuje się do kilku dni po zabiegu.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia lipolizy iniekcyjnej?

ZABIEG NIE POWINIEN BYĆ PRZEPROWADZANY
WYŁĄCZNIE CELEM REDUKCJI MASY CIAŁA.
MIEJSCOWE ZASTOSOWANIE MA CHARAKTER GŁÓWNIE ESTETYCZNY.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg zmierzający głównie do modelowania sylwetki.

Głównymi przesłankami poddania się mu są:

 • podwójny podbródek
 • fałdka na brzuchu, tzw. oponka
 • gruby, otłuszczony kark, tzw. byczy kark
 • tłuszczaki
 • ginekomastia męska
 • redukcja cellulitu
 • fałdki pod pośladkami
 • nadmierne nagromadzenie tłuszczu na kolanach, udach
 • nadmierne nagromadzenie tłuszczu w okolicach tricepsu i pach
 • fałdy na plecach, pod żebrami
 • Jakie są efekty zabiegu?

  Co do zasady, w okolicy poddanej zabiegowi, dochodzi do zmniejszenia fałd tłuszczowych nawet o 5-6 cm w obwodzie.

  Co istotne, za pomocą lipolizy nie usuwa się absolutnie wszystkich komórek tłuszczowych, gdyż wywołałoby to efekt odwrotny do zamierzonego - tj. pozbylibyśmy się tłuszczu, ale skóra posiadałaby liczne nierówności.

  Skutki zabiegu są trwałe, przy założeniu że Pacjent będzie utrzymywał względnie stabilną wagę ciała. Nawet w sytuacji ponownego przytycia, proporcje uzyskane w trakcie terapii będą stałe.

  Kto wykonuje zabieg?

  Zabieg przeprowadza lek. med Agnieszka Nuszel.


  LIPOLIZA INIEKCYJNA
  CENA ZABIEGU / PLN
  OKOLICA ANATOMICZNA:
  PODBRÓDEK
  300 - 500
  BRZUCH
  400 - 600
  UDA (STRONA WEW. LUB ZEW.)
  400 - 600
  KOLANA
  300 - 500