WYPEŁNIANIE BRUZD I ZMARSZCZEK

Czym są zmarszczki i bruzdy?

Zmarszczki to nic innego jak efekt upływu czasu połączony z intensywnością naszego stylu życia. Mechanizm powstawania zmarszczek polega na zmianach zachodzących w głębszych warstwach naszej skóry, tworzonych prze włókna elastyny i kolagenu, w związku z czym na powierzchni ciała powstają wgłębienia (mimiczne, senne, posłoneczne).

Bruzdy to pewien kolejny etap degradacji estetycznej twarzy. Powstają one najczęściej w wyniku ogólnego procesu starzenia, wiotczenia mięśni i są co do zasady głębsze.

Na czym polega wypełnianie bruzd i zmarszczek kwasem hialuronowym?

Istotą zabiegu jest iniekcja, czyli wstrzyknięcie, kwasu hialuronowego w miejsce powstałych zmarszczek i bruzd. Owa substancja spłyca wgłębienia, wygładza oraz poprawia jędrność skóry - a wszystko to dzięki niezwykłej właściwości kwasu, polegającej na wiązaniu cząsteczek wody - tym samym zwiększaniu elastyczności skóry.

Czy wstrzykiwana substancja jest bezpieczna?

Co istotne, kwas hialuronowy występuje naturalnie we wszystkich tkankach, więc nie jest to substancja obca czy też szkodliwa - a wręcz przeciwnie, integrująca się ze skórą Pacjenta i nie zakłócająca w żaden sposób jej podstawowych funkcji.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bardzo prosty i posiada niski poziom inwazyjności. Po nałożeniu specjalnego kremu znieczulającego, lekarz wykonujący zabieg wprowadza kwas hialuronowy w linie zmarszczek lub bruzd.

Wszystko odbywa się przy użyciu bardzo cienkiej igły, tak aby maksymalnie zredukować negatywne odczucia Pacjenta, a iniekcje trwają nie dłużej niż 30 minut.

Jakie są efekty zabiegu?

Przede wszystkim, efekty są natychmiastowe. Bezpośrednio po zabiegu, Pacjent może cieszyć się gładką, jędrną skórą. Oczywiście należy mieć na uwadze, że rezultaty wypełniania zmarszczek lub bruzd, nie pozostają na zawsze.

W okolicach 9-12 miesięcy od zabiegu, rozpoczyna się proces stopniowej degradacji wstrzykniętego kwasu hialuronowego. Wchłonięty przez tkankę, znika - lecz nadal zapewnia lepszy wygląd skóry, aniżeli bezpośrednio przed zabiegiem.

Dla utrzymania długotrwałego efektu, zaleca się powtórzenie zabiegu po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

*U niektórych Pacjentów mogą wystąpić drobne obrzęki, zaczerwienienia lub siniaki, które ustępują do 72 godzin.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg przeprowadza specjalista neurolog lekarz medycyny estetycznej Agnieszka Nuszel.


WYPEŁNIANIE BRUZD I ZMARSZCZEK (KWASEM HIALURONOWYM)
CENA ZABIEGU / PLN
OKOLICA ANATOMICZNA:
UNIESIENIE KĄCIKÓW UST
700
LINIE MARIONETKI
700
BRUZDY NA BRODZIE
750
DOLINA ŁEZ
1 000
VOLUMETRIA TWARZY
2 000
OWAL TWARZY
2 000
BRUZDY NOSOWO-WARGOWE
800
MODELOWANIE UST 1 000 PLN
1 000
1,0 ML DO KILKU OKOLIC
900