MEZOTERAPIA IGŁOWA

Czym jest mezoterpia igłowa?

Mezoterapia to obecnie jeden z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na wstrzykiwaniu pod skórę specjalnie przygotowanych substancji regenerujących - pełnych witamin oraz wyciągów roślinnych.

To całkowicie bezbolesny i natychmiastowo działający zabieg, który zapewnia skórze piękny, zdrowy i młody wygląd.

 
 
Na czym polega zabieg i jak działa?

Omawiany zabieg polega na wykonaniu serii mikro-nakłuć i wprowadzeniu, do głębokich warstw skóry, substancji leczniczych. Igła jest bardzo cieniutka, w związku z czym nakłucia są praktycznie bezbolesne.

Śródskórne iniekcje substancji aktywnych przede wszystkim zwiększają metabolizm komórek, stymulują produkcję kolagenu oraz elastyny - efektem czego dochodzi do poprawy mikrokrążenia i odpowiedniego odżywienia skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu?


Należy pamiętać, że mezoterpia to głównie niechirurgiczny sposób poprawienia wyglądu naszej skóry. W zależności od skali problemu, zapewnia ona:

- leczenie cellulitu
- leczenie rozstępów
- odmłodzenie skóry (regeneracja i rewitalizacja)
- profilaktykę w wypadaniu włosów

Jakie są efekty zabiegu?

Mezoterapia to zabieg, który przynosi efekt, ale tylko, gdy jest wykonywana wserii kilku zabiegów. Oczywiście ilość zabiegów zależy od stanu skóry i wieku, lecz aby dostrzec poprawę należy poddawać się jednemu zabiegowi na 2-3 tygodnie przez trzy miesiące.

Po serii 4 zabiegów, celem podtrzymania efektów, warto co 2-3 miesiące powtarzać zabieg.

Cena ustalana jest przez lekarza i zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości zużytych ampułek.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg przeprowadza lek.med Agnieszka Nuszel.