WYPEŁNIANIE BRUZD I ZMARSZCZEK

Czym s± zmarszczki i bruzdy?

Zmarszczki
to nic innego jak efekt upływu czasu poł±czony z intensywności± naszego stylu życia. Mechanizm powstawania zmarszczek polega na zmianach zachodz±cych w głębszych warstwach naszej skóry, tworzonych prze włókna elastyny i kolagenu, w zwi±zku z czym na powierzchni ciała powstaj± wgłębienia (mimiczne, senne, posłoneczne).

Tymczasem, bruzdy to pewien kolejny etap degradacji estetycznej twarzy. Powstaj± one najczęściej w wyniku ogólnego procesu starzenia, wiotczenia mięśni i s± co do zasady głębsze.

 
 

Na czym polega wypełnianie bruzd i zmarszczek kwasem hialuronowym?

Istot± zabiegu jest iniekcja, czyli wstrzyknięcie, kwasu hialuronowego w miejsce powstałych zmarszczek i bruzd. Owa substancja spłyca wgłębienia, wygładza oraz poprawia jędrność skóry - a wszystko to dzięki niezwykłej właściwości kwasu, polegaj±cej na wi±zaniu cz±steczek wody - tym samym zwiększaniu elastyczności skóry.

Czy wstrzykiwana substancja jest bezpieczna?

Co istotne, kwas hialuronowy występuje naturalnie we wszystkich tkankach, więc nie jest to substancja obca czy też szkodliwa - a wręcz przeciwnie, integrująca się ze skór± Pacjenta i nie zakłócaj±ca w żaden sposób jej podstawowych funkcji.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bardzo prosty i posiada niski poziom inwazyjności. Po nałożeniu specjalnego kremu znieczulaj±cego, lekarz wykonuj±cy zabieg wprowadza kwas hialuronowy w linie zmarszczek lub bruzd.

Wszystko odbywa się przy użyciu bardzo cienkiej igły, tak aby maksymalnie zredukować negatywne odczucia Pacjenta, a iniekcje trwaj± nie dłużej niż 30 minut.

Jakie są efekty zabiegu?

Przede wszystkim, efekty s± natychmiastowe. Bezpośrednio po zabiegu, Pacjent może cieszyć się gładk±, jędrn± skórę. Oczywiście należy mieć na uwadze, że rezultaty wypełniania zmarszczek lub bruzd, nie pozostaj± na zawsze.

W okolicach 9-12 miesięcy od zabiegu, rozpoczyna się proces stopniowej degradacji wstrzykniętego kwasu hialuronowego. Wchłonięty przez tkankę, znika - lecz nadal zapewnia lepszy wygląd skóry, aniżeli bezpośrednio przed zabiegiem.

Dla utrzymania długotrwałego efektu, zaleca się powtórzenie zabiegu po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

*U niektórych Pacjentów mog± wyst±pić drobne obrzęki, zaczerwienienia lub siniaki, które ustępuj± do 72 godzin.

Kto wykonuje zabieg?

Zabieg przeprowadza specjalista neurolog lekarz medycyny estetycznej Agnieszka Nuszel.